Avea Mobil Modem – jET MODEM

2 GB’lık ya da 6 GB’lık İnternet Paketleri’ne MediaMarkt mağazalarından 14 ay boyunca abone olan herkese Avea Jet Mobil Modem, ilk 2 ay ücretsiz internet ve 14 ay boyunca ayda 600 dakikalık TTNET WiFi HEDİYE edilecektir.Avea-Mobil-Bağlantı-3G-EDGE-USB-Stick-3G-Modem

2 GB’lık İnternet Paketi ayda 35 TL (KDV ÖİV dahil), 6 GB’lık İnternet Paketi ayda 55 TL (KDV ÖİV dahil)’dir. Abone seçmiş olduğu pakete göre (2 GB paket abonesi ise 2 GB limit ile / 6 GB paket abonesi ise 6 GB limit ile) ilk 2 ay ücretsiz olarak internet kullanımından faydalanabilecektir. Aylık paket ödemeleri aboneliğin 3. ayından itibaren başlayacaktır.

Kampanya 20 Ağustos – 30 Eylül 2009 tarihleri arasında geçerlidir. TTNET WiFi kullanımı aylık 600 dakika ile sınırlıdır. 2 ay ücretsiz internet kullanımı abonenin 2 GB ya da 6 GB Internet Paketi tercihine göre sınırlandırılacaktır. (2 GB Internet Paketi için 2 GB, 6 GB Internet Paketi için 6 GB olarak.) Avea İnternet Paketi’nin iptal edilmesi durumunda TTNET WiFi kullanım hakkı da sona erecektir. Avea faturalı hat açılış vergileri (31,10 TL Özel İletişim Vergisi ve 12 TL Telsiz Ruhsatname Ücreti), 12 eşit takside bölünerek 12 ay boyunca her ay abonenin Avea faturasına yansıtılacaktır. Bu tekliften yararlanabilmek için Jet Mobil Modem ile verilen SIM Kart’ın aktivasyonunun 3G aboneliği ile yapılması gerekmektedir. Teklif, MediaMarkt’tan yapılacak abonelikler için geçerli olacaktır.

Şarj Cihazı kullanabilmek için herhangibir uygulama yüklemem gerekir mi?
Hayır, sadece bilgisayarınıza takıp, yönlendirmeleri takip ederek cihazı kullanabilirsiniz.

Her 2 modelde de SIM kart paketle birlikte mi verilecek?
Evet, üyelik sırasında SIM kartınızı cihazınızla birlikte alabilirsiniz.

Avea JET Modem ile neden yeni bir hat gerekmektedir?
Avea JET Modem zaman ve mekan sınırlaması olmaksızın e-postalarına ve internete ulaşmak isteyen müşteriler için tasarlanmıştır. Bu sayede bağlantı için cep telefonlarınızda kullandığınız hatları çıkartıp karta takmanız gerekmemektedir.

Avea JET Modem ile kullanılacak hat 3G bağlantısı yapabilecek mi?
Avea JET Modem ile verilecek olan hat 3G aktivasyonu ile yapılacak, bu nedenle 30 Temmuz itibariyle 3G kapsamasında olan bölgelerde bu hat aracılığıyla JET Modem ile 3G bağlantısı sağlanabilecek.

SIM kart sese açık mı?
Evet, SIM Kart hem sese hem data transferine olanak sağlar. Ayrıca SMS servisini kullanabilirsiniz. MobilData hatlar sadece data iletişimine açıktır.

Abone olduktan sonra ilk 2 ay herhangi bir ücret öder miyim?
Kampanyadan yararlanan aboneler, abone oldukları İnternet Paketi’nin boyutunu aşmadıkları sürece (2 GB’lik İnternet Paketi için 2 GB, 6 GB’lık İnternet Paketi için 6 GB) ilk 2 ay İnternet Paketi abonelik ücreti ödemeyeceklerdir.

14. ay sonunda ne yapmalıyım?
Kampanya ile verilen GPRS/EDGE/3G kullanımı bittiğinde mevcut İnternet Paketi’nizi iptal etmediğiniz sürece aylık sabit ücreti karşılığında kullanmaya devam edebilirsiniz.

Üyelikten 14 aydan önce çıkmak istersem ne yapmalıyım?
14 ayı doldurmak için ödemeniz gereken miktar, geri kalan aylar için son faturanızda tahsil edilecektir.

Paketle gelen SIM kartı telefona takıp konuşabilir miyim?
Paketlerdeki hatlar hem ses hem de data iletişimine açık olduğu için telefona takıp konuşabilirsiniz.

Aylık Paket GPRS/EGDE/3G kullanımı nerelerde geçerlidir?
Paket GPRS/EDGE/3G kullanımı Avea GPRS/EDGE/3G şebekesinde geçerlidir. Uluslararası dolaşımda GPRS/EDGE/3G kullanımı ayrıca ücretlendirilir.

Bu cihazların garanti kapsamı ne kadardır?
Cihaz, satın alma tarihinden itibaren iki (2) yıl garantilidir.

Cihazlar SIM kilitli mi? Bu konuda ne yapabilirim?
Evet, abonelik süresi sonunda istediğiniz takdirde cihazın IMEI numarası ile birlikte 444 1 500 Avea Müşteri Hizmetleri’ni arayarak SIM kilidi açtırıbilirsiniz.

Avea JET Modem çalışmaz ise ne yapmalıyım?
Öncelikle, kullanım kılavuzundaki kurulum ve kullanım talimatlarını uyguladığınızdan emin olunuz. Eğer bağlantı sağlayamazsanız 444 1 500 Avea Müşteri Hizmetleri’nden gerekli desteği alabilirsiniz.

TTNET WiFi nedir?
TTNET WiFi, ev ve işyeri dışında binlerce servis noktasında bağlantı kurabileceğiniz hızlı ve güvenli kablosuz genişbant internet erişim hizmetidir.

TTNET WiFi’dan nerelerde faydalanabilirim?
TTNET WiFi ile binlerce servis noktalarında taşınabilir bilgisayarınız veya WiFi uyumlu cep telefonunuz üzerinden özgürce internete bağlanabilirsiniz. TTNET WiFi servis noktaları listesine www.ttnet.com.tr/ttnetwifi linki üzerinden “TTNET WiFi Servis Noktaları” menüsünden ulaşabilirsiniz.

TTNET WiFi kullanım için ne gereklidir?
TTNET WiFi servis noktalarından internete birçok farklı cihaz ile erişebilirsiniz. İnternet erişimi sağlamanız için wifi destekli bir cihaz sizin için yeterli olacaktır. Dizüstü, avuç içi bilgisayar (PDA ve benzeri akıllı telefonlar), ya da WiFi özellikli cep telefonu, IEEE802.11b/g ve WiFi uyumlu WLAN kartına sahip bilgisayarlar ile TTNET WiFi’a bağlanabilirsiniz. (WiFi özellikli bilgisayarlarda bu karta ihtiyaç uyulmamaktadır).

TTNET WiFi’a nasıl bağlanırsınız?
- TTNET WiFi isim ve logosunu gördüğünüz kablosuz internet servis noktasında cihazınızın wifi özelliğini açın. – Kablosuz ağlardan (SSID) “TTNET WiFi”ı seçin. – Bilgisayarınızda yüklü web tarayıcınız (Internet Explorer, Firefox vb.) ile herhangi bir sayfaya gitmeye çalıştığınızda otomatik olarak karşılama sayfasına yönlendirilecektir. – Karşınıza çıkan sayfada, Avea MobilBağlantı USB Stick kutunuzdan çıkan Kullanıcı adı ve Şifre bilgilerinizi girerek TTNET WiFi’yı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Avea JET Modem WiFi kampanyası dahilinde aylık 600 dakika TTNET WiFi kullanım hakkı hangi tarihe kadar geçerlidir?
Kampanya aboneliğinizin devam etmesi koşuluyla 30 Kasım 2010 tarihine kadar aylık 600 dakika TTNET WiFi kullanımından faydalanabilirsiniz.

Aylık 600 dakika WiFi kullanım hakkımı doldurursam aynı şifre ile WiFi kullanmaya devam edebilir miyim?
Hayır, ücretsiz WiFi kullanım hakkınız dolduğunda aynı şifre ile WiFi kullanamazsınız.

Aylık 600 dakika WiFi kullanım hakkımdan kalan dakikalarımı bir sonraki ay da kullanabilir miyim?
Hayır, WiFi dakikalarınız içinde bulunduğunuz ay içerisinde geçerlidir, bir sonraki aya devir yapılmamaktadır.

9 comments on “Avea Mobil Modem – jET MODEM

 1. konu cok acık ve güncel olmus elinize sağlık satece bir sorun var avea mobil modem kullanıyorum 3G Kablolu bağlandılardan bile yavas calısıyor 3G bunun nedeni ne olabilir acaba ? cvp icin simdiden tskler

 2. kardesım sn dırek GPRS tan baglanmıssın internetten deıl yanı telden knusur gıbı nete gırmıssın c0k tehlıkelı bır s0run gıt aldıgın yer ile knus

 3. arkadaşlar 1 aydır avea jet mobil kullanıyorum 4 gb aylık 30 tl kampanyasından aldım ilk faturamı bugün aldım 4914 tl geldi bana yardımcı olabilirmisiniz

 4. AVEA 3G JETT EŞİTTİR CİLALI TAŞ DEVRİ İNTERNET HIZINA HOŞ GELDİNİZ
  AYLIK FATURADA VOYVODA BİZANS USULÜ SİVRİ KAZIK
  DÜŞTÜN MÜ KESİN OYAR…
  BEN DÜŞTÜM SİZ KAÇIN

 5. merhabalar ben avea 4 gb’lık jet’i aldım adını jet koymuşsunuz ancak ben yaşadığım yer olan Burdur/bucak’ta kambulağ deseniz daha iyimiş gibi evet şimdi yetkililerden biri olduğunuz yerde avea vericisi yoktur falan diyecek veya dağlık olmadı çevrenizde çok bina vardır Bucağı bilenler ovalık bir yapısı oldğunu rakımının antalyadan yüksek olduğunu ve ayrıca düzlük bir arazi olmasının yanında en yüske binanında 4 katlı olduğunu bilirler ayrıca şuda vardır ki yerleşim çok sık değildir evler arası mesafe enaz 20-25 metredir ve her iletişim şirketinin verici şehir merkezine yakın bir tepededir ve bende şehir merkezine yakın bir binada yaşıyorum ve evet bunlar aveanın çekim gücü için yetersizse bize geriye tek bir seçenek kalıyor bizimde başımıza bir verici takmamız lazım lütfen bu site aracılığı ile sesimi duyan bir yetkili varsa bana ulaşsın bu jetinizin ekstadan güçlü çekmesi için bir cihazı varsa adı nedir veya nerden bulabilirim?? benim e-mail adresime mesaj atın cep telefonu numaramı vereyim sizlere yeterki şu net hızlansın bu arada buluduğum bölgede bir tek ben kullanmıyorum diğer katlardaki arkadaşlarım ve çevremde bu durumdan şikayetci sözleşme yapmış olmasaydım şuan avea benim için bitmişti çare bekliyorum sizlerden

 6. AVEA JET MOBİL MODEM JET DEMİŞLER AMA BENCE İSMİNİ TEYYARE YAPSALAR DAHA İYİ HIZ DİYE BİRŞEY YOK Bİ SAYFAYA GİR 15 DK BEKLE 10 YIL ÖNCESİNİN İNTERNET BAĞLANTISINDAN FARKI YOK HADİ BAĞLANTI HIZINI TEYYAREYİ GEÇTİM 19 TL DENİYOR KULLANMIYORSUN 0 MB BAĞLANTIDA FATURA 32 TL GELİYOR NEDEN DİYE SORDUĞUNDA BİR SÜRÜ DALAVERE RESMEN TEFECİLİKDEN BAŞKA BİRŞEY DEĞİL TOPLAM OLARAK 500 TLYİ TAHSİL ETTİLER ÖYLE YADA BÖYLE BU RAKAMI ALDILAR TEFECİLİĞİ ÇOK GÜZEL YAPTILAR ARKADAŞLAR GİDİN NORMAL TELEFON HATTINDAN ALIN İNTERNETİNİZİ BIRAKIN BÖYLE SAHTEKAR FİRMALARI AVEA ŞU SAATTEN SONRA BEDAVA 10 YIL İNTERNET VEYA KONUŞMA DESE YİNEDE AMAN KALSIN DERİM AVEA BİTİK BİR FİRAMADIR

 7. Bu yavaşlıkla alakalı sorunu bende yasıyorum internetten nefret etmeme neden oldu.. Ama bizi umursamayıp duymayacaklardır eminim sen koskoca bir şirketsin yazdıklarımıza cevap vermeye yüzleri yoktur bunların turkcell den sasmıcaksın turkcellide kullandım evdeki netten 10 kat daha iyi düğmeye basman yeterli avea bomboş bir firmadır…

 8. ARKADAŞLAR BİLMEM İŞİNİZE YARARMI AMA BELLI Bİ SÜRE NETTE KALINCA MODEM ISINIYO BI 3-5 DAKIKA MODEMIN SOGUMASINI BEKLEYIN SONRA TEKRAR TAKIN YINE HIZLI ÇALIŞIR

 9. kardeş benim vınım var 5 gb ama 1 haftada dolyuor kotası internetime baglanıyorlar nasıl sifre koyabilirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>